Start arrow Turystyka arrow Atrakcje turystyczne - Południowe Wybrzeże
Ciekawostki
Znani sportowcy pochodzący z Jamajki to m.in.: Asafa Powell, Usain Bolt, Veronica Campbell-Brown oraz Donovan Bailey. Wszyscy to lekkoatleci.
 
powered_by.png, 1 kB
Atrakcje turystyczne - Południowe Wybrzeże
Redaktor: KL   
Wyrusz w dżunglę i przebadaj rzekę w dzikich mokradłach.
Na wierzchołku wzgórza zerwij owoc mango.
Ewentualnie zagraj w golfa w Manchester Golf Club, najstarszym klubie golfowym na obszarze Karaibów. Tułaj się po wzgórzach i nie wracaj tą samą drogą. Odkryj ukryte plaże, na których nie spotkasz żywej duszy.

Zwiedzanie południowego wybrzeża zaczyna się od plantacji cukrowych z XIX wieku, które otaczają miasto portowe Savanna-La-Mar.

W mieście Black River rozkoszuj się architekturą z okresu gregoriańskiego w ulicy High Street. To stare portowe miasto oferuje także okazję do posmakowania wielu elementów fascynującej jamajskiej dziczy.

Doświadczony przewoźnik zabierze cię na najdłuższą spławną rzekę wyspy i na jej największe chronione mokradło. Krokodyle to bonus! Odwiedź Lover's Leap. Pozwól się oczarować oszałamiającemu widokowi z urwiska wysokiego na 488 metrów i zapytaj swego przewodnika, skąd się wzięła nazwa urwiska. Wespnij się na szczyt wodospadów i pohuśtaj się nad spadającą wodą niczym Tarzan i Jane. Albo znajdź ukryte miejsce do kąpieli w okolicach plaży Treasure Beach.

Do pokus, którym podróżnik musi się opierać, należy marynowana ryba w wiosce Border, degustacja przyprawionych krewetek w Middle Quarters albo możliwość namieszania własnego rumu w gorzelni Appleton Estate.

Bujne góry i kamieniste plaże dowiodą Państwu, że Południowe Wybrzeże nie jest tylko po prostu jednym z wielu wybrzeży. Odkryją tam Państwo nowy, fascynujący świat.

Źródło: NTB
 
© 2022 jamajka.pl
jamajka.pl / hotele / noclegi / wakacje / pobyty / pomoc dla biznesu