Start arrow Turystyka arrow Atrakcje turystyczne - Kingston
Ciekawostki
Czy wiesz, że tak słynni muzycy jak Bob Marley, Peter Tosh, Sean Paul oraz Shaggy pochodzą z Jamajki?
 
powered_by.png, 1 kB
Atrakcje turystyczne - Kingston
Redaktor: TC   
Kingston to Miasto z największą angielskojęzyczną populacją na Karaibach.
To barwna i kosmopolityczna stolica, wibrująca Mekka kultury.
Swoje siedziby mają tutaj University of the West Indies oraz Jamajskie Centrum Konferencyjne. Kingston jest również finansowym i handlowym sercem Jamajki.

Majestatyczne Góry Błękitne tworzą tło dla błyszczących wieżowców i dla domków na zboczach wzgórz. W trakcie zwiedzania miasta mogą Państwo odwiedzić luksusowe posiadłości , jak na przykład historyczny Devon House, obejrzeć porywającą sztukę aktorską w Małym Teatrze oraz Galerię Narodową, gdzie ulokowany został obszerny zbiór jamajskiej sztuki. W Kingston trudno nie dostrzec okazałości i dostojności budynku parlamentu.

Kingston, miasto muzeów, teatrów i galerii, jest także miejscem narodzin zaraźliwego reggae. Obszar metropolii jest przepełniony klubami nocnymi, salami tanecznymi, restauracjami i barami, które podtrzymują wir nocnego życia.

Kingston jest barwny i różnorodny. Możesz grać w golfa, odwiedzić wyścigi albo koncert reggae na żywo, pójść na przedstawienie Towarzystwa Narodowego Teatru Tańca albo Uniwersytetu Singers. Krótki przejazd z miasta do majestatycznych Gór Błękitnych zaoferuje Ci wrażenia ze starodawnych gościńców i bujnych tropikalnych ogrodów. Odwiedź plantację, na której uprawia się słynną na całym świecie kawę Blue Mountain, i na pewno kup sobie jakąś do domu.

Kingston - przyjedź dla blasku księżyca, zostań dla magii.

Źródło: NTB
 
© 2022 jamajka.pl
jamajka.pl / hotele / noclegi / wakacje / pobyty / pomoc dla biznesu